Poniedziałek - piątek 10:00 - 18:00

Szczupłe uda i jędrne pośladki - 4 proste i skuteczne ćwiczenia

2017-08-07 09:21 PCME

kobieta ćwiczenia na szczupłe uda i jędrne pośladki

Sport to zdrowie, a przy okazji szansa na poprawę wyglądu swojej sylwetki. Jeśli chciałabyś nieco ujędrnić swoje ciało, wcale nie musisz od razu kupować karnetu na siłownie. Wykonywanie prostych ćwiczeń w domu to dobry sposób na szczupłe uda i jędrne pośladki niskim kosztem.

Trzeba jednak pamiętać, że ćwiczenia to tylko część sukcesu. Na drodze do pięknej sylwetki bardzo ważna jest również odpowiednia dieta. Zrezygnuj z tłustych dań, słodyczy i słonych przekąsek. Ponadto nawadniaj organizm, 1,5 - 2 litrów wody dziennie pozwoli Ci uniknąć odwodnienia i pomoże ujędrnić ciało.

Ćwiczenia na szczupłe uda i jędrne pośladki

ćwiczenia na szczupłe uda kobieta1. Nożyce - proste ćwiczenie, które każdy z nas zna od dziecka. Ćwiczenie wykonujemy w pozycji leżącej, unosząc naprzemiennie wyprostowane nogi (nie dotykając podłoża). Pamiętaj, aby podczas ćwiczenia ręce były ułożone prosto, wzdłuż ciała, a palce u stóp obciągnięte w dół. Ćwiczenie wykonuj 3 razy w tygodniu po ok 50 powtórzeń. Nożyce świetnie sprawdzają się nie tylko na szczupłe uda, ale także przy wzmacnianiu mięśni brzucha.

2. Przysiady - kolejne, bardzo popularne ćwiczenie, z którym każdy miał do czynienia od najmłodszych lat. Jednak aby przysiady przyniosły oczekiwany efekt należy wykonywać je w poprawny sposób. Stań w rozkroku szerokości bioder. Pamiętaj, aby nie odrywać pięt od podłoża. Plecy muszą być wyprostowane, a łopatki ściągnięte. Ręce wyprostuj i wyciągnij przed siebie. Głowa powinna być ułożona prosto, tak żeby broda była na górnej linii rąk. Dobrze wykonana seria przysiadów może być bardzo męcząca, dlatego na początek zacznij np. od 40 powtórzeń, następnego dnia zwiększ liczbę o 10, później kolejne 5. Pamiętaj też, aby po 4-5 dniach zrobić sobie dzień przerwy. Jeśli Twoja kondycja Ci na to pozwala, możesz skorzystać z gotowych planów tzw. squat challenge na cały miesiąc.

3. Wypychanie bioder - Połóż się na podłodze, ręce ułóż prosto, wzdłuż ciała. Podczas ćwiczenia głowa powinna leżeć prosto, wzrok skieruj na sufit. Napnij mięśnie brzucha i pośladków i nie odrywając łopatek od podłoża, unieś biodra nad ziemię. Wytrzymaj w tej pozycji przez ok 3-5 sekund, po czym powoli wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie wykonaj w 2 lub 3 seriach (w zależności od możliwości) po 15 powtórzeń.

4. Scyzoryk - Jest to ćwiczenie dobre na mięśnie nóg oraz grzbietu. Połóż się na boku, wyciągniętą w górę rękę ułóż prosto na podłodze i oprzyj na niej głowę. Wyprostowane i złączone nogi podnieś około 10 cm nad podłogę, a następnie poziomym ruchem rozłącz je, wysuwając jedną nogę do przodu, a drugą do tyłu, następnie złącz nogi z powrotem. Wykonaj 10 powtórzeń w 3 seriach na każdą stronę. Pamiętaj, aby między powtórzeniami nie kłaść nóg na ziemię.

Sprawdź na czym polega terapia fotodynamiczna w PCMEKomentarze

Dodaj komentarz

Partnerzy