Jonosonoforeza to innowacyjny zabieg, dzięki któremu można rozwiązać kilka poważnych problemów skórnych. W dzisiejszym artykule wytłumaczymy na czym polega i kiedy warto go zastosować. Zapraszamy do lektury!
Na czym polega jonosonoforeza?
Jonosonoforeza łączy w sobie wykorzystanie sił pola elektrycznego (jonoforeza) oraz ultradźwięków (sonoforeza). Dzięki tej metodzie możliwe jest wprowadzenie substancji czynnych do najgłębszych warstw skóry, co zwykle jest trudne przez naskórek, który stanowi naturalną barierę dla różnego rodzaju substancji. Do tego rodzaju zabiegów wykorzystywana jest specjalistyczna aparatura DF I-Onzyme II. Za jej pośrednictwem związki aktywne trafiają bezpośrednio do żywych komórek skóry, zwiększając penetrację witamin i substancji aktywnych. W porównaniu do używania tradycyjnego kremu metoda jonosonoforezy jest aż czterdziestokrotnie skuteczniejsza. Przy zabiegu jonosonoforezy transport substancji do najgłębszych warstw skóry jest ułatwiony, gdyż w czasie jego trwania tkanki ogrzewają się, zwiększa się ich ukrwienie oraz rozszerzają się przewody wprowadzające gruczołów skóry.
Jonosonoforeza – w jakich przypadkach warto zdecydować się na zabieg?
trądzik różowaty
trądzik pospolity
zwiotczenia i starzenie się skóry
przebarwienia
zmarszczki
Przebieg terapii
Zabiegi jonosonoforezy wykonywane są w dwóch etapach, na które składają się serie zabiegów. Ilość zabiegów w serii ustala lekarza, ponieważ uzależniona jest od indywidualnej potrzeby pacjenta. Czas wizyty, na której wykonywany jest zabieg wynosi około 60 minut. Zabieg ten jest bezbolesny, dlatego też nie podaje się pacjentom znieczulenia.