Zabiegi z kategorii

Trychologia

Trycholog Toruń

Walcz z nadmiernym wypadaniem włosów w Pomorskim Centrum Medycyny Estetycznej. To tutaj znajdziesz najlepszych specjalistów od włosów w Toruniu.

Kim jest trycholog?

Trycholog to specjalista zajmujący się chorobami włosów oraz skóry głowy. Trycholodzy kończą różne kierunki studiów – medycynę, biotechnologię, kosmetologię i kierunki pokrewne. Pozwalają one zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do tego by móc pomagać pacjentom.

Nazwa „trychologia” pochodzi od greckiego słowa „trikhos” co oznacza „włos”. To nowa, ale dynamicznie rozwijająca się dziedzina z pogranicza medycyny i kosmetologii.

Warto dodać jeszcze, że trycholog nie zastępuje całkowicie dermatologa, czy innych lekarzy (np. endokrynologów czy nawet psychiatrów – problemy z włosami i skórą głowy mogą mieć podłoże psychiczne), często z nimi współpracuje, by osiągnąć pożądane efekty.

Trycholog Toruń – w czym pomoże?

Trycholog zajmuje się nie tylko zapobieganiem wypadaniu włosów, ale również takimi przypadłościami jak uporczywie występujący łupież, łojotok, czy różnego rodzaju zapalenia skóry głowy.

Trycholog posiada szeroką wiedzę na temat anatomii włosa, schorzeń skóry głowy, potrafi prawidłowo wskazać źródła problemu i dobrać odpowiednią trychoterapię.

Do specjalisty warto się zwrócić także wtedy, kiedy chcemy po prostu poprawić wygląd włosów, trycholog przeprowadzi szereg zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających i dzięki temu nasze włosy staną się prawdziwą ozdobą.