Poniedziałek - piątek 10:00 - 18:00

Ćwiczenia, dzięki którym zmniejszysz cellulit - sprawdź je!

2017-11-06 13:35 PCME

cellulit na udach i pośladkach

Cellulit na udach powoduje, że masz opory przed zakładaniem spódniczek? Sprawdź, jakie ćwiczenia mogą pomóc Ci zminimalizować problem cellulitu na udach i pośladkach. To naprawdę proste!

Ćwiczenia na cellulit nie będą w stanie całkowicie zlikwidować tego problemu, to oczywiste. Pomogą jednak go zminimalizować. Ponadto systematyczne ćwiczenia pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie i zdrowie całego organizmu.

Cellulit na udach i pośladkach - ćwiczenia

  • Przysiady z obciążeniem - przysiady są jednym z najprostszych, a jednocześnie najskuteczniejszych ćwiczeń. Pierwsze efekty tego ćwiczenia są widoczne bardzo szybko. ćwiczenia na cellulitPodstawowym warunkiem tego, by przysiady były zdrowe i skuteczne jest odpowiedni sposób ich wykonywania, to znaczy: proste plecy, wciągnięty brzuch, zachowany kąt 90 stopni między udem a łydką, stopy w całości przylegające do podłoża, linia kolan nie przekracza linii palców u stóp. Jeśli masz wątpliwości, co do swojej techniki wykonywania przysiadów, możesz skorzystać z tutoriali dostępnych w internecie.
  • Wykroki - ćwiczenie, dzięki któremu cellulit mniejszy się w obrębie pośladków, a dodatkowo wykroki świetnie wyrzeźbią mięśnie nóg. Na początek można zacząć od 3-4 serii ćwiczeń po 15 powtórzeń na jedną nogę.
  • Wyrzuty nóg - to ćwiczenie działa zarówno na uda jak i pośladki. Wykonuje się je w klęku podpartym, a podczas wyrzutu nogi do tyłu należy spiąć mięśnie nóg i pośladków dla lepszego efektu. Dla osób, które dopiero rozpoczynają ćwiczenia, polecane jest wykonywać wyrzuty w 3 seriach po 10 powtórzeń na każdą nogę.
  • Wyprost nogi - połóż się na boku, ręką podeprzyj głowę, następnie unieś wysoko nogę i postaraj się ją utrzymać w górze przez co najmniej 3 sekundy. Wyprost powtórz 10 razy, następnie zmień stronę i wykonaj 10 powtórzeń drugą nogą.

Powyższe ćwiczenia możesz wykonywać jako samodzielny trening lub dołączyć je do Twojego dotychczasowego zestawu ćwiczeń. Bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem ćwiczeń zrobić rozgrzewkę, pozwoli to na zminimalizowanie szansy wystąpienie kontuzji. 

Sposoby na cellulit - co jeszcze?

Aby pozbyć się cellulitu, poza ćwiczeniami, warto także:

  • wdrożyć odpowiednią dietę (m.in. zrezygnować z tłustych i smażonych potraw)
  • masować skórę w miejscach dotkniętych cellulitem
  • stosować peelingi
  • pić minimum 1,5 litra wody dziennie
  • poddać się zabiegom medycyny estetycznej, które najskuteczniej poradzą sobie z problemem cellulitu

Sprawdź, jak zwalczamy cellulit w PCME!Komentarze

Dodaj komentarz

Partnerzy