Poniedziałek - piątek 10:00 - 18:00

Dermatologia estetyczna - czym zajmuje się ta dziedzina?

2018-07-23 08:34 PCME

dermatologia estetyczna

W dzisiejszym artykule poruszymy temat dermatologii estetycznej. Jakie zabiegi można zaliczyć do tej dziedziny i czy dermatologia estetyczna różni się czymś od tej tradycyjnej? Zapraszamy do lektury!

Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna to dziedzina, która w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością. Od tradycyjnej dermatologii odróżnia ją to, że nie obejmuje leczenia chorób skóry, a poprawę jej wyglądu, zwalczanie i opóźnianie procesu starzenia skóry szczególnie w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. Proces starzenia się skóry jest naturalnym zjawiskiem, które dotyczy wszystkich ludzi. Jednak dynamiczny rozwój dziedzin takich jak kosmetologia oraz medycyna pozwala obecnie walczyć z tym procesem, dzięki czemu pacjenci klinik medycyny estetycznej mogą cieszyć się zdrową i piękną skórą przez długie lata. W ofercie dermatologii estetycznej znaleźć można wiele zabiegów, zarówno tych bardzo prostych jak np. peelingi, jak i bardziej zaawansowanych, do których zaliczyć można liftingi lub przeszczepy tłuszczu. Jedno jest pewne - spośród wielu różnych zabiegów z pewnością każdy pacjent znajdzie coś dla siebie.

Czy dermatologia estetyczna to dziedzina, którą zajmuję się lekarz?

Zabiegi z dziedziny dermatologii estetycznej zdecydowanie powinien wykonywać wyspecjalizowany w tej dziedzinie lekarz. Dlaczego lekarz? Ponieważ w pewnych sytuacjach zdrowotnych nie wszystkie zabiegi mogą zostać wykonane, więc ważne jest, aby nad zdrowiem pacjenta czuwał lekarz. Niektóre zabiegi wymagają nacięć chirurgicznych, co również wymaga odpowiedniej wiedzy oraz techniki. Dobry dermatolog powinien najpierw skonsultować stan zdrowia pacjenta, zapoznać się z problemem, a następnie zalecić najodpowiedniejszy zabieg. Zapamiętaj, że jeśli dermatolog odmówi pacjentowi wykonania zabiegu, oznacza to, że jest profesjonalnym i odpowiedzialnym lekarzem, dla którego zdrowie pacjenta jest wartością najwyższą.

Dermatologia estetyczna - zabiegilaserowe zamykanie naczynek

Zabiegi dermatologii estetycznej mają różne właściwości i w zależności od rodzaju mogą niwelować różne problemy. Większość zabiegów jest całkowicie bezpieczna (bez ryzyka powikłań) i nie wymaga wyłączenia się z codziennej aktywności. Najpopularniejsze zabiegi to m.in.:

  • mezoterapia igłowa
  • kwas hialuronowy
  • peelingi
  • zabieg ultradźwiękami
  • lipotransfer
  • laseroterapia

Więcej zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej znajdziesz na stronie PCME - dermatolog Toruń, zapraszamy!Komentarze

Dodaj komentarz

Partnerzy