Poniedziałek - piątek 10:00 - 18:00

Fotoodmładzanie laserowe przedłuży Twoją młodość

2017-02-12 15:44 Redakcja

Fotoodmładzanie laserowe

Zachowanie młodości do końca życia byłoby spełnieniem marzeń. Dlatego też wiele gabinetów coraz bardziej poszerza swoją ofertę, starając się odpowiedzieć na pytanie: jak pozbyć się objawów starzenia? Jedną z propozycji jest fotoodmładzanie laserowe skóry pulsującym światłem.

Tytułowe fotoodmładzanie laserowe to zabieg dermatologiczny, w którym światło za pomocą lasera pobudza produkcję kolagenu oraz elastyny. Owe składniki odpowiedzialne są za napięcie skóry i redukcję zmarszczek - nic więc dziwnego, iż wraz z ich zanikiem (w wyniku upływu lat) postępują objawy starzenia się ciała. Jest to też powód, dla którego wiele kobiet decyduje się poddać temu zabiegowi głównie twarz, szyję dekolt i dłonie. Z powodzeniem jednak można go stosować do innych części ciała.

Fotoodmładzanie opiera się na działaniu lasera, nie interwencji chirurgicznej. Stąd okres gojenia się skóry znacznie jest skrócony. W niedługim czasie po wizycie w gabinecie można wrócić do swoich obowiązków. Występować mogą lekkie zaczerwienienia bądź obrzęki zastępowane później złuszczaniem naskórka, jest to jednak normalne podczas zabiegów kosmetycznych.

Fotoodmładzanie laserowe - kto powinien z niego skorzystać?

Każdy. W każdym wieku. Nie tylko ze względu na stres, zmęczenie, które wpływają niekorzystnie na wygląd. Zalety są bowiem następujące:

  • mniej widoczne zmarszczki (lub ich całkowite zniknięcie),
  • zdrowy koloryt skóry,
  • likwidacja rozszerzonych naczyń, zmian trądzikowych, rumienia, przebarwień, rozstępów,
  • usunięcie bądź zmniejszenie widoczności blizn pooperacyjnych, a także plam starczych lub posłonecznych
  • większa elastyczność skóry,
  • naskórek podczas zabiegu nie zdziera się jak np. po peelingu chemicznym,
  • leczenie stanów zapalnych skóry

Na czym polega fotoodmładzanie laserowe?

Pierwszym krokiem ku pięknej skórze jest obowiązkowa konsultacja z lekarzem. To on ustali jaki rodzaj i czy w ogóle potrzebne jest nam fotoodmładzanie. Przed rozpoczęciem miejsce będące naświetlane smaruje się żelem zawierającym znieczulenie. Rodzaj stosowanego lasera zależy od wybranej metody. Wyróżniamy dwie:

Metody ablacyjne - wygładzenie skóry poprzez odparowanie laserem jej górnej warstwy wraz z naskórkiem. Wymagany okres przygotowawczy to ok. 4 tygodnie; dopasowany zostaje wówczas zestaw substancji ochronnych. Laser stosowany przy metodzie ablacyjnej to CO2 lub laser frakcyjny eCO2. Za jego pomocą w sposób kontrolowany dochodzi do tzw martwicy zakrzepowej tkanek, w wyniku czego skóra wygładza się. Okres rekonwalescencji waha się od kilku dni do 2-3 miesięcy.

Metody nieablacyjne - trzy typy nieablacyjnego odmładzania laserem nie uszkadzają naskórka. W zależności od stopnia uszkodzenia, wybierany jest odpowiedni typ zabiegu. Stosowane lasery to m.in. IPL, VPL, ELOS czy SMARTLUX. Po zabiegu nie nakłada się preparaty chroniące przed słońcem. Do momentu całkowitego wygojenia nie należy korzystać z kąpieli słonecznych, sauny, solarium. Skórę, która nie powinna być wystawiana na długotrwałe oddziaływanie słońca, należy smarować kremami z filtrami UV.

Fotoodmładzanie laserowe - przeciwwskazania

Oddziaływanie lasera na skórę nie powinno być brane pod uwagę podczas ciąży czy okresu karmienia piersią. Inne przeciwwskazania to łuszczyca, bielactwo, zaburzenia krzepnięcia krwi, cukrzyca, nadciśnienie, keloidy, nowotwory czy alergie. Osoby z opaloną skórą bądź takie, które przyjmowały przed zabiegiem leki zwiększające wrażliwość na światło powinny przełożyć wizytę na późniejszy okres.

Sprawdź, jak wygląda fotoodmładzanie laserowe w Pomorskim Centrum Medycyny EstetycznejKomentarze

Dodaj komentarz

Partnerzy