Zabiegi medycyny estetycznej, które nie wymagają ingerencji chirurgicznej cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród pacjentów. Jednym z najpopularniejszych zabiegów tego typu jest laseroterapia. Ten nieinwazyjny zabieg potrafi zdziałać cuda.
Na czym polega laseroterapia?
Laseroterapia twarzy (inaczej nazywana laserowym odmładzaniem twarzy) ma na celu stymulację naskórka do intensywnej produkcji kolagenu. Do tego właśnie służy laser, którego wiązki mają spowodować wzrost ilości produkowanego kolagenu. Zabiegi laseroterapii stosuje się nie tylko na twarz, świetnie sprawdzają się także przy usuwaniu rozstępów na udach czy brzuchu.
Do zabiegu laseroterapii stosuje się różne rodzaje nowoczesnych laserów. Są to między innymi laser FRAXEL, laser frakcyjny eCO2 ,a także metoda ELOS, czyli połączenie światła lasera z prądem o częstotliwości radiowej RF.
Laseroterapia twarzy – kiedy warto wykonać ten zabieg?
Terapia laserowa sprawdza się w wielu przypadkach, a do najpopularniejszych powodów, przez które pacjenci decydują się na ten zabieg, zalicza się:
Przebarwienia na twarzy i niepożądane znamiona
Chęć pozbycia się zmarszczek
Blizny potrądzikowe, chirurgiczne lub innego rodzaju
Chęć poprawy kondycji skóry
Laseroterapia twarzy – efekty
Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg, którego efekty są bardzo satysfakcjonujące dla pacjentów. Skóra po laseroterapii regeneruje się szybko, a proces przemian spowodowanych zabiegiem trwa około 2-3 miesięcy. Właśnie po upływie tego czasu można zaobserwować pełne efekty zabiegu. W zależności od wielkości obszaru skóry, który ma zostać poddany laseroterapii, ilość koniecznych do wykonania zabiegów może być różna. Laseroterapia, w zależności od rodzaju, powinna być wykonywana powtórnie przy laserze FRAXEL nie szybciej niż po 8 tygodniach, natomiast przy laserze frakcyjnym odstęp między zabiegami powinien wynosić nie mniej niż pół roku. Konieczność powtórzenia zabiegu musi zostać skonsultowana z lekarzem.
Laseroterapia – przeciwwskazania
Każdorazowa chęć poddania się zabiegowi laseroterapii powinna zostać skonsultowana z lekarzem. Do podstawowych przeciwwskazań do wykonania zabiegu można zaliczyć: