Lwia zmarszczka to termin, który często pojawia się w tematach związanych z zabiegami medycyny estetycznej. Co oznacza? Jak pozbyć się tego rodzaju zmarszczki? Odpowiedzi w dzisiejszym artykule, zapraszamy do lektury!
Lwia zmarszczka – co to takiego i jak powstaje?
Lwia zmarszczka to problem wielu osób i popularny problem, zgłaszany lekarzom medycyny estetycznej zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Jest to pionowa bruzda (jedna lub kilka), pojawiająca się wraz z wiekiem na czole, w przestrzeni między brwiami. Za jej powstawanie odpowiedzialna jest mimika twarzy – marszczenie czoła i brwi, czyli praca mięśnia corrugator supercilii. Jest to niewielki mięsień znajdujący się z dwóch stron nasady nosa. Ulega on skurczom każdorazowo, gdy marszczymy czoło. Lwia zmarszczka powoduje, że twarz nabiera ponurego wyglądu.
Ten rodzaj zmarszczki mimicznej nie powstaje tylko w wyniku intensywnej mimiki twarzy. Często do skurczu mięśnia corrugator supercilii dochodzi nieświadomie, np. gdy się złościmy. Ponadto pojawienie się lwiej zmarszczki związane jest z procesem starzenia się skóry. Wraz z upływem czasu organizm człowieka przestaje produkować substancje odpowiedzialne za elastyczność i sprężystość skóry, czego efektem jest powstawanie zmarszczek.
Czy da się zapobiec powstaniu lwiej zmarszczki?
Niestety nie ma przepisu na to, co robić, by lwia zmarszczka nigdy nie pojawiła się na naszej twarzy. Odpowiednia dieta czy pielęgnacja skóry mogą opóźnić ten proces lub sprawić, że zmarszczki będą płytsze. Warto również raz na jakiś czas udać się na masaż twarzy, bądź wykonywać go samodzielnie w domu. To jednak wymaga znajomości odpowiednich technik, gdyż nieprawidłowo przeprowadzony masaż nie będzie miał żadnego wpływu na skórę.
Jak zlikwidować lwią zmarszczkę?
Gdy lwia zmarszczka pojawi się już na naszej twarzy, nie będziemy jej w stanie usunąć samodzielnie. Pozbycie się tego problemu jest jednak możliwe z pomocą profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej, które przywracają elastyczność i sprężystość skórze. Wśród najlepszych metod na pozbycie się lwiej zmarszczki znajdują się:
- Wypełnianie kwasem hialuronowym – czyli naturalną substancją, na którą organizm reaguje bardzo dobrze. Pełny efekt utrzymuje się od 12-18 miesięcy, po tym czasie, część substancji wchłania się do organizmu, a co za tym idzie, zabieg należy powtórzyć. Jednak przy powtórnym zabiegu ilość wstrzykiwanego kwasu jest znacznie mniejsza.
- Laserowe usuwanie zmarszczek – te metoda zapewnia bardzo szybko widoczne, trwałe efekty.
- Mezoterapia igłowa – to nieinwazyjne, prosty zabieg. Regeneruje skórę, odżywia ją, przywraca blask. Zabieg powinien być wykonywany regularnie. Efekty utrzymują się kilka miesięcy.
Sprawdź, jak wygląda mezoterapia igłowa w PCME