Poniedziałek - piątek 10:00 - 18:00

Łysienie androgenowe - jak całkowicie wyleczyć tę przypadłość?

2017-11-27 12:20 PCMECME

łysienie androgenowe zmartwiony mężczyzna

Utrata włosów często wiąże się ze obniżeniem samooceny, wstydem i skrępowaniem. Problem ten, jest bardzo częsty. Łysienie androgenowe to najczęstsza przyczyna utraty włosów. Przypadłość dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Na szczęście dynamiczny rozwój medycyny estetycznej pozwala pacjentom skutecznie zwalczyć tę przykrą przypadłość - Regenera Activa to zabieg, dzięki któremu zupełnie odmienisz wygląd swoich włosów i pokonasz łysienie androgenowe! 

Łysienie androgenowe (znane także jako łysienie typu męskiego) dotyka aż 70 % mężczyzn i ok 40% kobiet około 50 roku życia. U mężczyzn początkowo objawia się pojawianiem tzw. zakoli, które stopniowo powiększają się, widocznie przerzedzając włosy na czubku głowy. Zdarza się, że z powodu łysienia androgenowego mężczyźni całkowicie tracą włosy. U kobiet natomiast ten rodzaj łysienia objawia się przerzedzeniem włosów na szczycie głowy, lecz prawie nigdy nie prowadzi do całkowitej utraty włosów.

Łysienie androgenowe - co to takiego?łysienie androgenowe stopnie zaawansowania

Nazwa łysienia androgenowego pochodzi od hormonów - androgenów, które wykazują istotny wpływ na utratę włosów. Androgeny to hormony, które występują przede wszystkim w organizmie mężczyzn, gdzie są odpowiedzialne m.in. za prawidłowy rozwój płciowy, regulację popędu płciowego. Są jednak także obecne w mniejszej ilości w kobiecym organizmie, dlatego zaburzenia gospodarki hormonalnej, mogą powodować łysienie tego typu u kobiet.

Liczne badania nad tym zagadnieniem wykazały, że główną przyczyną tego typu łysienia jest hormon z grupy androgenów, pochodna testosteronu - dihydrotestosteron. U pacjentów z podwyższoną produkcją dihydrotestosteronu dochodzi do osłabienia, a następnie zaniku mieszków włosowych. Włosy stają się coraz krótsze, słabsze i cieńsze, w rezultacie proces produkcji nowych, zdrowych włosów zanika.

Łysienie androgenowe - leczenie - czy jest możliwe całkowite zlikwidowanie łysiny?

Istnieją różne metody leczenia łysienia, poczynając od preparatów kosmetycznych, przez suplementy diety, do leków doustnych. Jednak kto chociaż raz próbował zwalczyć problem łysienia preparatami kosmetycznymi wie, że nie są one wystarczająco skuteczne, by całkowicie zlikwidować problem. Efekty takich specyfików są więc albo znikome, albo nie ma ich w ogóle. Kluczem do efektywnego leczenia jest przede wszystkim odpowiednia diagnoza. Jeśli zauważysz, że kondycja Twoich włosów się pogarsza, udaj się do lekarza. Trycholog, potocznie nazywany specjalistą od włosów, wykona potrzebne badania, fachowo rozpozna problem i razem z pacjentem wybierze najlepszą dla niego metodę leczenia.

Leczenie metodą Regenera Activa - najskuteczniejsza metoda

Jeśli chcesz pozbyć się problemu utraty włosów w najskuteczniejszy z możliwych sposobów, Regenera Activa to metoda dla Ciebie!

Regenera Activa to innowacyjny system wykorzystujący metodę autologicznego przeszczepu komórek, która wykorzystywana jest w wielu zabiegach medycyny estetycznej. Zabieg Regenera Activa odbywa się na pojedynczej sesji, po której dochodzi do zlikwidowania problemu utraty włosów.

  • W przypadku tego zabiegu pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą przeszczepianych komórek.
  • Zabieg ten jest prosty i trwa około 30 minut.

Więcej o innowacyjnej metodzie Regenera Activa przeczytasz na naszej stronie, zapraszamy!Komentarze

Dodaj komentarz

Partnerzy