Poniedziałek - piątek 10:00 - 18:00

Opadające powieki - metody leczenia, które skutecznie rozwiązują ten problem

2018-05-28 09:00 PCME

Opadające powieki to problem, który może dotyczyć osób w różnym wieku, najczęściej jednak dotyka on pacjentów po 40 roku życia. Efektem opadających powiek jest postarzenie wyglądu pacjenta o kilka lat, a także smutny wyraz twarzy. Warto pamiętać, że opadające powieki to nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. W dzisiejszym artykule przedstawimy najskuteczniejsze metody leczenia opadających powiek. 

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka i delikatna, z tego powodu to właśnie w tych okolicach pojawiają się na twarzy pierwsze oznaki starzenia spowodowane utratą jędrności skóry oraz malejącą ilością kolagenu. Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które pozwalają zwalczać problem opadających powiek na różnych etapach zaawansowania.

  • Mezoterapia igłowa - Ostrzykiwanie okolic powiek substancjami aktywnymi to świetny sposób na pozbycie się małych zmarszczek i zniwelowaniu opadających powiek, gdy problem nie jest jeszcze bardzo rozwinięty. Warto poddać się zabiegowi mezoterapii, gdy zauważymy pierwsze objawy starzenia się skóry wokół oczu. Dzięki mezoterapii skóra jest pobudzona do produkcji kolagenu, staje się bardziej napięta oraz jędrna. Jest to w pełni bezpieczna metoda, która nie wymaga specjalnego przygotowania.opadające powieki leczenie
  • Laserowe podnoszenie opadających powiek - Zabiegi z użyciem lasera to bardzo skuteczna i nieinwazyjna metoda niwelowania problemu opadających powiek. Jednym z rodzajów laserów wykorzystywanych do tego rodzaju zabiegów jest laser frakcyjny CO2. Promienie lasera mają na celu pobudzenie komórek skóry oraz stymulację do produkcji kolagenu. Skóra wokół powiek po zabiegu laserowym jest wygładzona i napięta. Pierwsze efekty zabiegu laserowego widoczne są po około tygodniu, gdy ustąpi obrzęk i zaczerwienienia skóry (ich występowanie po zabiegu jest całkowicie naturalne), a poprawa stanu skóry może nasilać się jeszcze przez następne 2-3 miesiące. Metoda laserowa pozwala widocznie zmniejszyć problem opadających powiek nawet po jednym zabiegu.
  • Blefaroplastyka - czyli chirurgiczna korekta górnych powiek, to najbardziej inwazyjna metoda. Pozwala ona jednak pozbyć się opadających powiek a bardzo zaawansowanym etapie. Chirurgiczna korekta powiek jest najczęściej wykonywana w znieczuleniu miejscowym oraz nie wymaga hospitalizacji po zabiegu. Po całkowitym wygojeniu się ran, blizny po zabiegu są praktycznie niewidoczne, ponieważ chirurg wykonuje nacięcia w miejscu naturalnych zgięć powieki. Efekty są widoczne już po zdjęciu szwów i utrzymują się wiele lat. Warto wiedzieć, że chirurgiczne usuwanie opadających powiek, może być wykonane zarówno za pomocą skalpela, jak i przy wykorzystaniu lasera. W tym przypadku wiązka lasera służy do rozcięcia skóry i jednocześnie pozwala na zamknięcie naczynek krwionośnych, co znacznie zmniejsza krwawienie.

Zmagasz się z opadającymi powiekami? Zgłoś się do PCME, pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie tego problemu.Komentarze

Dodaj komentarz

Partnerzy