Poniedziałek - piątek 10:00 - 18:00

Pomarszczone dłonie - jakie zabiegi poprawią ich stan?

2018-08-06 08:37 PCME

pomarszczone dłonie pielęgnacja

Pomarszczone dłonie dodają lat, nawet jeśli inne części ciała są w dobrej kondycji. Jest to spory problem szczególnie u kobiet. Dużym utrudnieniem w walce ze zmarszczkami na dłoniach i pogorszeniem się jakości skóry w tych obszarach jest fakt, że niedoskonałości dłoni nie da się zamaskować makijażem czy ubraniem. Zatem jak poprawić wygląd dłoni? Odpowiedź w dzisiejszym artykule!

Pomarszczone dłonie z biegiem lat - czy tak musi być?

Pomarszczone dłonie to problem, który w znacznym stopniu dotyka kobiety. Mężczyźni zwykle dużo później zauważają oznaki starzenia się dłoni, gdyż ich skóra jest dużo grubsza, niż skóra kobiecych dłoni. Panie, których skóra jest cienka, delikatna i znacznie wrażliwsza na działanie różnych czynników, zauważają u siebie pogorszenie stanu skóry na dłoniach już po 30 roku życia. Zmarszczki na dłoniach to problem, który ciężko zlikwidować całkowicie. Jednak dzięki dostępnym metodom medycyny estetycznej, można znacznie opóźnić proces starzenia się dłoni, a także w dużym stopniu odwrócić skutki tego procesu.

Pomarszczone dłonie - przyczynyzniszczone i suche dłonie krem kobieta

Skóra dłoni stale wystawiona jest na działanie czynników zewnętrznych takich jak pogoda (wiatr, mróz, silne słońce) czy różnego rodzaju substancje chemiczne wchodzące w skład detergentów. Ponadto większość czynności angażuje użycie dłoni, z tego względu stale są one narażone na urazy.

Ponadto na pojawianie się bruzd i zmarszczek na skórze ma wpływ naturalny proces starzenia się organizmu. Z upływem lat ilość kolageny i elastyny w skórze maleje, przez co stan skóry pogarsza się.

Jak pielęgnować dłonie?

Skóra dłoni wymaga pielęgnacji tak samo (albo i bardziej) jak skóra na innych partiach ciała. Ważne jest, by pielęgnować dłonie jeszcze zanim zauważymy pierwsze oznaki starzenia się. Aby skóra pozostawała w dobrym stanie trzeba regularnie dbać o dłonie. Jak to robić? Najlepiej zacząć od swoich codziennych nawyków. Zła dieta i używki to coś, co niszczy nasze dłonie od środka. Trzeba pamiętać także o ochronie dłoni zarówno w trakcie prac np. w ogrodzie, zmywaniu naczyń czy sprzątaniu, jak i podczas mroźnej pogody.
Inną ważną kwestią jest odżywianie dłoni od zewnątrz. W tym pomogą nam kremy do rąk, a także maski - zarówno te domowej roboty, jak i dostępne w sklepach. Warto także usuwać martwy naskórek z dłoni - podczas peelingowania ciała, nie pomijaj dłoni!

Skuteczne zabiegi na pomarszczone dłonie

Jeśli skóra naszych dłoni nosi już ślady starzenia się, warto skorzystać z zabiegów jakie oferuje medycyna estetyczna. Dzięki nim w szybkim czasie możemy osiągnąć duże efekty. Do zabiegów najczęściej polecanych na pomarszczone dłonie zalicza się:

Wszystkie te zabiegi wykonywane są przez znakomitych lekarzy w Pomorskim Centrum Medycyny Estetycznej. Zapraszamy do kontaktu!Komentarze

Dodaj komentarz

Partnerzy