Poniedziałek - piątek 10:00 - 18:00

Powiększanie piersi własnym tłuszczem - co warto o tym wiedzieć?

2017-07-03 08:52 PCME

kobieta miara powiększanie piersi

Powiększanie piersi to jeden z najbardziej popularnych zabiegów plastycznych od długiego czasu. Cieszy się dużą popularnością wśród kobiet, które nie są zadowolone ze swojego biustu. Powiększanie piersi własnym tłuszczem (inaczej lipofilling) to metoda alternatywna do tradycyjnego wszczepiania implantów. Jest to ciekawa propozycja dla kobiet, które z różnych przyczyn nie mogą zdecydować się na implanty.

Powiększanie biustu za pomocą przeszczepu tłuszczu to świetna alternatywa dla osób, które z przyczyn alergicznych nie mogą zdecydować się na sylikonowe implanty, chcą uzyskać naturalny efekt powiększenia lub  poprawić kształt piersi. Dodatkowym atutem tej metody jest modelowanie sylwetki za pomocą liposukcji. W ramach zabiegu pobierany jest nadmiar tkanki tłuszczowej np. z brzucha lub nóg, dzięki czemu pacjentka zyskuje wyszczuplenie sylwetki.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem - przebieg zabiegu


Lipofilling jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Pierwszym etapem zabiegu jest liposukcja - pobranie odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej z miejsc, w których znajduje się jej nadmiar np. brzuch, biodra, uda. Następnie pobrane za pomocą liposukcji tkanki są poddawane dokładnej obróbce, odwirowywane są obumarłe, bezużyteczne fragmenty, by uzyskać potrzebny do zabiegu tłuszcz. W tkance tłuszczowej znajdują się komórki macierzyste w dużej ilości, które zwiększają żywotność komórek tłuszczowych. Uzyskany tłuszcz wszczepiany jest w odpowiednie miejsce pod skórę piersi za pomocą bardzo cienkich wenflonów.

 Lipofilling - zalety zabiegu

  • naturalny efekt powiększenia piersi ( o ok. 1 rozmiar)
  • ujędrnienie piersi
  •  zabieg jest praktycznie bezbolesny w porównaniu z wszczepianiem implantów
  • krótki okres rekonwalescencji
  • powiększanie piersi własnym tłuszczem to metoda w 100% naturalna
  • wyszczuplenie partii ciała, z których pobierana jest tkanka tłuszczowa

Powiększanie piersi własnym tłuszczem - efekty

młoda kobieta powiększanie piersiWykonanie zabiegu lipofillingu wymaga dużej precyzji lekarza. Konieczne jest , aby nie została przeszczepiona zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej, ponieważ jej nadmiar nie wygoi się i w efekcie wchłonie, nie dając efektów. Z tego względu powiększanie piersi własnym tłuszczem to metoda, dzięki której można powiększyć piersi o około jeden rozmiar. Dzięki temu efekt jest bardzo naturalny. Jeżeli pacjentka chce powiększyć biust tą metodą o więcej niż jeden rozmiar, może zdecydować się na poddanie powtórnemu zabiegowi. Powtórzenie zabiegu nie powinno nastąpić szybciej niż po pół roku. Efektem towarzyszącym jest wyszczuplenie sylwetki poprzez liposukcje.

Sprawdź też przeszczep tkanki tłuszczowej w PCMEKomentarze

Dodaj komentarz

Partnerzy