Poniedziałek - piątek 10:00 - 18:00

Powiększanie ust i korekcja ich kształtu - jakie metody mamy do wyboru?

2018-03-05 10:06 PCME

powiększanie ust

Powiększanie ust to bardzo popularny zabieg od wielu lat. Jednak dzięki znacznemu rozwojowi medycyny estetycznej, osoby chcące zdecydować się na taki zabieg, mają obecnie do wyboru klika metod. W dzisiejszym artykule przedstawimy różne metody powiększania ust, ich wady oraz zalety. Zapraszamy do lektury!

Powiększanie ust to zabieg, który może znacznie odmienić wygląd naszej twarzy. Decyduje się na niego coraz więcej kobiet, które nie są zadowolone z naturalnej wielkości czy kształtu swoich ust. Wąskie usta oraz ich niezadowalający kształt mogą wynikać z uwarunkowań genetycznych lub być efektem starzenia się skóry. Niestety makijaż nie zawsze jest w stanie wystarczająco skorygować usta. Z tego względu zabiegi powiększające usta stają się coraz bardziej popularne. 

Powiększanie ust - najpopularniejsze metody:powiększanie ust efekt

  • Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to obecnie jedna z najpopularniejszych metod. Dlaczego? Kwas ten jest bowiem naturalny składnikiem, na który nasz organizm reaguje bardzo dobrze oraz nie powoduje powikłań. Ilość kwasu, który zostaje wstrzyknięty w usta jest precyzyjnie dobierana, tak by "nowe" usta wyglądały naturalnie i pasowały do twarzy. Zaletami tej metody są: natychmiastowy efekt, brak powikłań, dobre przyswojenie substancji przez organizm. Za wadę powiększania ust kwasem hialuronowym można uznać nietrwałość zabiegu. Efekty utrzymują się przez około 6 miesięcy. Po tym okresie należy powtórzyć zabieg.

Przeszczep tkanki tłuszczowej, czyli powiększanie ust własnym tłuszczem, polega na pobraniu zdrowej tkanki tłuszczowej od pacjenta (np. z brzucha), a następnie na wszczepieniu jej w usta. Dzięki tej metodzie osiąga się bardzo naturalny efekt, a ryzyko powikłań jest praktycznie zerowe (gdyż wypełniaczem jest własna tkanka pacjenta). Pełne efekty zabiegu utrzymują się 6-12 miesięcy, po tym czasie część tłuszczu zostaje wchłonięta. Po 2-3 krotnym powtórzeniu zabiegu pierwotny efekt utrzymuje się coraz dłużej, nawet do kilku lat.

  • Chirurgiczne powiększanie ust - implanty

Mimo tego, że na rynku jest obecnie wiele naturalnych metod powiększania ust, pacjentki nie rezygnują także z chirurgicznych metod. Najczęstszą przyczyną jest fakt, iż chcą osiągnąć trwały efekt, bez konieczności powtarzania zabiegu. Jednym z rodzajów implantów wykorzystywanych do powiększania ust jest Goretex. Jest to tworzywo sztuczne, jednak dobrze akceptowane przez organizm. Implanty tego rodzaju to nici lub niewielkie płatki materiału, z których tworzy się odpowiednią formę i wsuwa pod skórę. Wadą tego rodzaju zabiegu jest opuchlizna utrzymująca się około tygodnia, a także istnienie minimalnej szansy na przesunięcie się nitki lub płatka implantu. Implant może jednak zostać wyciągnięty.

Aby wybrać najlepszą metodę dla siebie, pamiętaj o konsultacji z lekarzem. Specjalista doradzi Ci najlepszą metodę powiększania ust. Komentarze

Dodaj komentarz

Partnerzy