Poniedziałek - piątek 10:00 - 18:00

Trycholog - kim jest i czym się zajmuje?

2017-10-30 08:38 PCME

tyrycholog badanie

Czy wiesz czym jest trychologia? W dzisiejszym artykule przedstawimy, czym zajmuje się trycholog, kiedy warto się do niego udać i w jaki sposób może nam pomóc. 

Trychologia jest dziedziną medycyny, której zadaniem jest diagnoza i leczenie wszelkich problemów i dolegliwości związanych ze skórą głowy i włosami.

Przy jakich schorzeniach pomoże nam trycholog?

Trycholog jest powszechnie nazywany lekarzem od włosów. Jednak osoba zajmująca się trychologią może być absolwentem zarówno medycyny, jak i pokrewnych kierunków związanych z kosmetologią, biotechnologią czy dermatologią. Trycholog jest specjalistą w dziedzinie problemów związanych z włosami i skórą głowy, dlatego warto udać się bezpośrednio do tego specjalisty, gdy naszym problemem jest na przykład:

  • łysienie
  • łupieżtrycholog bada pacjenta
  • wypadanie włosów
  • łuszczyca skóry głowy
  • przetłuszczająca się skóra głowy
  • podrażnienia skóry głowy
  • łojotokowe zapalenie skóry głowy

Jak wygląda wizyta u trychologa?

W celu zdiagnozowania choroby oraz ustalenia jej przyczyn, lekarz wykonuje precyzyjne badania z wykorzystaniem mikrokamery i mikroskopu, takie jak trichoskopia czy trichogram. Po zdiagnozowaniu schorzenia specjalista ustali plan leczenia, dobierze odpowiednie preparaty lecznicze.

Wizyta nie wymaga specjalnego przygotowania, najważniejsze, aby włosy były czyste. Przed wizytą nie używaj żadnych kosmetyków do stylizacji takich jak lakiery, pianki itp.

Dlaczego warto zdecydować się na wizytę u trychologa?

Trycholog, dzięki temu, że specjalizuje się w chorobach skóry głowy i włosów jest w stanie bardzo precyzyjnie określić przyczyny choroby i ustalić terapię. Dzięki specjalistycznemu doświadczeniu, leczenie wypadania włosów u trychologa jest bardzo skuteczne.

Sprawdź, jak wygląda leczenie łysienia w PCME!Komentarze

Dodaj komentarz

Partnerzy