Poniedziałek - piątek 10:00 - 18:00

Proste nawyki, które poprawią Twoje zdrowie, sylwetkę i samopoczucie

2018-03-12 08:19 PCME

zdrowe nawyki

Powoli zbliża się lato - czas, kiedy chcemy poprawić swoją sylwetkę oraz zyskać nową energię. Aby poprawić swoje samopoczucie i ogólny stan zdrowia, nie trzeba wprowadzać od razu rewolucyjnych zmian w swoim życiu. Czasami wystarczy wdrożenie kilku prostych nawyków, by zauważyć poprawę. W dzisiejszym wpisie przedstawimy nasze propozycje! 

1. Szklanka wody na czczo

Po przebudzeniu zamiast po kawę, sięgnij po wodę. Szklanka ciepłej wody z dodatkiem cytryny lub imbiru świetnie pobudza trawienie oraz wzmacnia odporność.

2. Śniadanie

Nie bez powodu cały czas słyszy się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia - to prawda!  Badania dowodzą, że spożywanie śniadań zmniejsza ryzyko otyłości oraz cukrzycy. Śniadanie pobudza nasz układ trawienny do pracy i daje siłę na rozpoczęcie dnia.

3. Sensen

To, że odpowiednia ilość snu jest bardzo istotna dla zdrowia również słyszał już chyba każdy. Niestety, wciąż niewiele osób dba o to, aby zapewniać sobie odpowiednią ilość snu, chociaż to niezwykle ważne. Brak wypoczynku sprawia, że nasze samopoczucie się pogarsza, cera wygląda źle, nie mamy energii do działania.

4. Porcja warzyw i owoców

Najlepiej jeść około 4-5 posiłków dziennie i nie podjadać pomiędzy nimi. Jeśli jednak mamy dużą ochotę na przekąskę zamiast batonika czy ciastka, wybierz owoce lub warzywa. Pokrój jabłko, marchew, paprykę lub inne warzywo, które lubisz i spakuj do pojemnika. Pudełeczko nie zajmie Ci wiele miejsca w torebce, a w razie potrzeby będziesz mogła sięgnąć po porcję witamin, które zaspokoją głód między posiłkami.

5. Nie jedz w pośpiechu i nakładaj porcje na mały talerz

Chociaż wydaje się to mało istotne, to co widzimy talerzu jest dla nas (a raczej dla naszego mózgu) niezwykle ważne. Twój mózg zareaguje o wiele lepiej, gdy porcję nałożysz na mały talerz. Co zyskasz? Twój mózg przetworzy obraz pełnego talerza, chociaż porcja wcale nie będzie duża. Taka metoda działa o wiele lepiej, niż nakładanie małych porcji na duży talerz, w efekcie czego widzimy, że naczynie jest prawie puste. Kolejną istotną rzeczą jest to, aby nie jeść w pośpiechu. Po pierwsze nie wpływa to pozytywnie na trawienie, a po drugie w taki sposób możemy zjeść o wiele więcej niż potrzebujemy. Dzieje się tak dlatego, że praca mózgu i żołądka nie zsynchronizuje się, przez co ciągle będziesz czuł głód, mimo, że żołądek będzie już pełny.

6. Ogranicz spożywanie alkoholu

Nie musisz z niego całkowicie rezygnować, jednak postaraj się go ograniczyć. Alkohol nie wpływa dobrze na stan skóry, ponadto nie sprzyja utrzymywaniu diety. Jeśli masz ochotę na alkohol, wybierz wino wytrawne, które jest najmniej kaloryczne.

7. Nieco więcej ruchuspacer

Jeśli z jakichś powodów nie możesz uczęszczać na siłownię, to nic straconego! W prosty sposób możesz zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Zamiast windy, wybierz schody. Krótki dystans pokonaj pieszo, zamiast autobusem czy samochodem. Wycieczka rowerowa czy spacer dla relaksu. Te proste zmiany pomogą Ci poprawić kondycję i z pewnością nieco wyszczuplą sylwetkę.

 Komentarze

Dodaj komentarz

Partnerzy