Poniedziałek - piątek 10:00 - 18:00

Złote nici - co warto wiedzieć o tej metodzie liftingu?

2017-07-31 08:25 PCME

złote nici kobieta

Złoto to nie tylko jedna z ulubionych ozdób kobiet, jak powszechnie wiadomo ma również zastosowanie w medycynie. Swoimi właściwościami wzbogaca również medycynę estetyczną. Złote nici to jedna z najbardziej efektownych metod liftingu we współczesnej medycynie estetycznej. 

Złote nici - na czym polega zabieg?

Jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Polega na tym, że złote nici wykonane z bardzo wysokiej próby złota są implantowane pod skórę właściwą za pomocą cienkich igieł chirurgicznych. Wszczepiane nici tworzą pod skórą coś, co dla zobrazowania można nazwać "stelażem".  Czas zabiegu to zwykle około 60 minut. Dzięki leczniczym właściwościom złota, proces gojenia zwykle przebiega sprawnie i bez komplikacji.

Miejsca, które mogą być poddane zabiegowi to na przykład:

  • twarz
  • szyja
  • piersi
  • pośladki
  • uda

Złote nici - efekty

złote nici efekty przed i poPierwsze efekty liftingu możemy zaobserwować po około 2-4 tygodni od wykonania zabiegu, kiedy to wokół wszczepionych nici tworzą się nowe naczynka krwionośne. Po około pół roku rezultaty zabiegu stają się najbardziej widoczne. Złote nici pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu widocznie poprawia się jędrność i elastyczność skóry. Poza odmładzającym efektem typowym dla liftingu, zauważalna jest również skuteczność złotych nici w niwelowaniu "kurzych łapek".

Efekty tego zabiegu utrzymują się i są widoczne nawet do 10 lat.

 

Dla kogo dobrym rozwiązaniem będą złote nici?

Zabieg z użyciem złotych nici jest dobry zarówno dla osób, które chcą zabezpieczyć swoją skórę przez pojawieniem się objawów starzenia, jak i dla tych, którzy chcą odmłodzić swoją skórę. Z tego względu nie ma ustalonej granicy wiekowej do wykonywania tego zabiegu. Wiele osób decyduje się na niego już po 30 roku życia.

W pewnych przypadkach związanych ze stanem pacjentów, nie wykonuje się tego zabiegu. Są to między innymi takie przypadki jak:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby przewlekłe (np. cukrzyca)
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • duża skłonność do tworzenia się blizn
  • silne uczulenia

Zabieg z użyciem złotych nici cieszy się dużą popularnością w Europie. Do jego największych zalet możemy zaliczyć jego wysoką skuteczność oraz widoczne efekty, które utrzymują się wiele lat.

ZŁOTE NICI w Pomorskim Centrum Medycyny Estetycznej - sprawdź szczegóły tego zabiegu w PCMEKomentarze

Dodaj komentarz

Partnerzy