Pn, Śr 9:00 - 16:00  |  Wt, Czw, Pt 9:00 - 18:00
Jesteś tutaj: Terapia Grzybic Paznokci

Terapia Grzybic Paznokci

DIAGNOSTYKA

– badanie w kierunku zakażeń /badanie mykologiczne/

            cena badania: 30,00 zł

– ocena  ew. zaburzeń mikrokrążenia – kapilaroskopia

            cena badania: 50, 00 zł

TERAPIA

 •  klasyczna  farmakoterapia doustna
 •  terapia miejscowa 
   

- LASEROWE LECZENIE GRZYBICY PAZNOKCI - LASER PODYLAS 

Podylas to laser, który emituje światło o długości fali 1064nm. Impulsy lasera Podylas o wysokiej energii przenikają głęboko pod płytkę paznokcia. Zaawansowana technologia sprawia, że efekt cieplny na tkance jest kontrolowany. Dzięki temu możliwe jest leczenie głębokich infekcji paznokci bez uszkadzania otaczających tkanek. Potwierdzona skuteczność zabiegu wynosi 92%.  Zabieg wykorzystujący technologię laserową Podylas jest bezbolesny, wygodny, bezpieczny i szybki. Zabieg laserem Podylas może być stosowany również u diabetyków i pacjentów obciążonych innymi chorobami. 

 • Czas  pobytu  w gabinecie:  10-30 minut
 • bez wyłączenia z aktywności
 • Cena: pełna terapia jednego paznokcia (4-6 zabiegów) - 120-200 zł
 • Ilość  zabiegów: 4-6 co 7-14 dni

- KARBOKSYTERAPIA

Karboksyterapia oznacza kontrolowane zastosowanie medycznego dwutlenku węgla (CO2) w celu poprawy mikrokrążenia w tkankach a  także tworzenia nowych naczyń włosowatych.

W związku  ze swoim  podstawowym  działaniem – poprawą mikrokrążenia – karboksyterapia wykorzystywana jest wspomagająco w leczeniu grzybic, szczególnie paznokci  dłoni i stóp.

Dwutlenek węgla wstrzyknięty zostaje podskórnie  za pomocą cieniutkiej igły w ściśle kontrolowanej ilości, po  wstrzyknięciu  wchodzi w reakcję z cząsteczkami wody inicjując kaskadę procesów chemicznych, w wyniku których zwiększone zostają: uwalnianie tlenu z hemoglobiny, przepływ krwi oraz przepuszczalność ścian kapilarnych. Obszar zabiegu i otaczające go tkanki są jeszcze lepiej dotlenione. Po zakończeniu procesu CO2 jest wydalany przez płuca.

PRZECIWWSKAZANIA I DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny. Nie wymaga przygotowania do zabiegu. Pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności. Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie i obrzęk.

W przypadku  osób  palących  tytoń  wskazane  jest  wykonywanie  zabiegów  podtrzymujących  1 x w m-cu

 • Cena  1 zabiegu  karboksyterapii   uzależniona  jest  od  ilość palców  dłoni czy  stóp  poddanych terapii i waha  się  w granicach  od  30 – 150,00 
 • Cykl zabiegów obejmuje około 2-4 zabiegów

Przeciwwskazania: ciężka niewydolność płuc, serca i nerek, przebyta  zakrzepica .

PROFILAKTYKA

W czasie prowadzenia terapii jak i profilaktycznie warto dezynfekować tak obuwie jak i przedmioty codziennego użytku.

W naszych gabinetach wykorzystujemy w tym celu urządzenie KLENZ, które w 8 minut zabije 99,7% bakterii i zarodników grzybów oraz usunie nieprzyjemne zapachy. Klenz chroni także przed gromadzeniem się na przedmiotach codziennego użytku szkodliwych bakterii, zarodników grzybów, które mogą powodować rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych.

Dezynfekcja to minimalizacja ryzyka infekcji i chorób. Przy użyciu dezynfektora można zdezynfekować wszystko, czego wcześniej nie dało się wyczyścić tradycyjnymi metodami, m.in. obuwie (do rozmiaru 48), produkty używane i wykorzystywane w sporcie, zabawki, przedmioty domowego użytku, zabawki, telefony komórkowe oraz wiele innych. 

CENA:

 • pierwsza para obuwia – 10 zł
 • kolejna para – 5 zł

Partnerzy