Pn, Śr 9:00 - 16:00  |  Wt, Czw, Pt 9:00 - 18:00
Jesteś tutaj: Leczenie Łysienia > Terapia Łysienia

Terapia Łysienia

Leczenie problemów związanych z nadmiernym wypadaniem włosów jest bardzo trudne i wymaga wyjątkowej cierpliwości od pacjentów. W celu uzyskania satysfakcjonujących efektów terapii, leczenie składa się z:codziennego  stosowania leków doustnych  oraz  aplikacji odpowiednich preparatów zewnętrznych .

Minimalny czas terapii łysienia to ok. 2 lat, pocieszający jest  fakt, że  pierwsze efekty terapii widoczne są  najczęściej  już po 3 - 4  miesiącach, co jest bardzo motywujące dla pacjenta.

ZABIEGI 

Na podstawie   ponad  30 letniego doświadczenie klinicznego ograniczyliśmy proponowane  Państwu zabiegi do tych , które  naszym  zdaniem  są skuteczne .Należą do nich

FIBRYNA  BOGATOPŁYTKOWA

Fibryna bogatopłytkowa to naturalna rewitalizacja i regeneracja skóry i włosów przy wykorzystaniu własnej krwi pacjenta. Nasz organizm i nasza krew ma bardzo duże zdolności do regeneracji. Koncentrat płytek krwi, odpowiednio aktywowany, pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów regeneracji i odnowy tkanek tym  mieszków  włosowych.

Ilość zabiegów:  trzy - co  4 tygdnie , później  1  zabieg co 3 - 6  m-cy

Cena:  800  zł 

Czas pobytu: 30 - 40  minut

Przygotowanie do zabiegu:
BADANIA 
gospodarka żelazem: poziom żelaza, ferrytyny , ew. szczegółowe /wit B12, kwas foliowy, TIBC/
ocena funkcji  tarczycy:TSH, FT4, FT3 , ANTY TPO
ocena funkcji nadnerczyDHEAS, ANDROSTENDION, KORTYZOL  u kobiet dodatkowo PROLAKTYNA
konsultacja trichologiczna, konsultacja  lekarska 

ZABIEG

Zabieg polega na przygotowaniu fibryny bogatopłytkowej z własnej krwi pacjenta. Lekarz/pielęgniarka  pobiera odpowiednią ilość krwi, którą następnie poddaje się odwirowaniu w specjalnej wirówce.Następnie dzięki specjalnej konstrukcji probówki, pobierana zostaje fibryna bogatopłytkowa.  Fibryna jest bardzo bogata w czynniki wzrostu, które pobudzają komórki macierzyste do regeneracji.

Korzyści i efekty:

  • uruchomienie procesu stymulacji, rewitalizacji i regeneracji mieszków włosowych i skóry efektem  jest POBUDZENIE WZROSTU WŁOSÓW

REGENERA  ACTIVA

REGENERA ACTIVA– leczenie łysienia androgenowego jest specjalnie zaprojektowanym systemem wykorzystującym autologiczny przeszczep komórek, którego zastosowanie obejmuje szereg zastosowań w medycynie regeneracyjnej. Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą autologicznego przeszczepu, jesteśmy w stanie stymulować miejsce poddane zabiegowi za pomocą komórek progenitorowych i czynników wzrostu uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu. Technika ta oparta jest na badaniach klinicznych wykazujących wysoką koncentrację uzyskanych komórek z tkanek stałych. Poprzez skalibrowany proces mechaniczny oraz filtrację jesteśmy w stanie uzyskać wysoką koncentrację komórek progenitorowych i innych elementów prekursorowych, w tym komórek macierzystych. System REGENERA ACTIVA został stworzony do uzyskiwania zawiesiny komórek zdolnej do regeneracji tkanek.

Jak wygląda zabieg REGENERA ACTIVA®?
1. Leczenie łysienia androgenowego rozpoczyna się od pobrania przez lekarza niewielkiego wycinka skóry (od jednej do trzech biopsji o średnicy 2,5 mm) z okolicy karku na linii włosów. Jest to obszar, który jest najmniej podatny na łysienie androgenowe. Pobranie tak niewielkiego wycinka skóry pozwala na samoistne zagojenie się miejsca pobrania przeszczepu. Jest to proces zupełnie bezbolesny gdyż lekarz znieczuli miejsce biopsji za pomocą lidokainy. 
2. W kolejnym etapie lekarz, za pomocą specjalnego urządzenia wyizoluje z pobranej od Ciebie tkanki komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne.
3. Tak przygotowana zawiesina zostanie podana w skórę Twojej głowy na zasadzie mezoterapii w okolice Twoich mieszków włosowych aby zainicjować procesy naprawcze.
 
 Czas zabiegu:  60 minut.
 
 Jak często powinno się powtarzać zabieg?
Zabieg REGENERA ACTIVA® wykonuje się tylko raz w pojedynczej sesji. Nie ma konieczności wykonywania tego zabiegu w serii. Zabieg Regenera Activa można powtórzyć dopiero po 2-3 latach aby zapobiegać dalszej utracie włosów i postępom łysienia typu androgenowego.  

Cena zabiegu: 
4000 zł

TRANSFER CZYNNIKÓW  WZROSTU  UZYSKANYCH Z KOMÓREK  TŁUSZCZOWYCH

Transfer tkanek tłuszczowych stosujemy w wyjątkowych sytuacjach:

  • łysienie pourazowe,
  • łysienie przebiegające z bliznowaceniem i/lub zanikiem  skóry i tkanki podskórnej 

 

TERAPIA  ŚWIATŁEM 

W  naszym  ośrodku  stosujemy terapie światłem ERCHONIA  urządzenia  EVRL lub FX

Powyższe  światło  oddziałuje  na  fotoreceptor w mitochondriach  pobudza procesy oddychania komórkowego przez co poprawia metabolizm.

CZAS POBYTU 

          0k 30 m inut

ILOŚĆ

              6 - 10 zabiegów

CZĘSTOTLIWOŚĆ

                 co 7 - 10 dni

CENA JEDNEGO  ZABIEGU

             150,00

 

Partnerzy