Pn, Śr 9:00 - 16:00  |  Wt, Czw, Pt 9:00 - 18:00
Jesteś tutaj: Oferta > Medycyna Estetyczna > Redukcja tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki > Lipoliza chemiczna

Lipoliza chemiczna

Lipoliza chemiczna to alternatywa dla chirurgicznego odsysania tłuszczu. Podczas zabiegu wykorzystywany jest roztwór rozpuszczający tłuszcz i niszczący błonę komórkową w procesie adipocytolizy. Preparat wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią wagą lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku takich miejscowych otłuszczeń u kobiet, w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.

Zabieg nie zastępuje liposukcji, jest od niej znacznie łagodniejszy, charakteryzuje go mniejsza urazowość dla organizmu i nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania.

CENA zabiegu – od 600 zł

ilość zabiegów: 2-4 co 4-12 tygodni

WSKAZANIA

brzuch
biodra
„bryczesy”
okolica pośladkowa
wewnętrzna strona ud
wewnętrzna strona kolan
podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy
kończyny górne – w okolicy tricepsu
fałdy na plecach (poniżej żeber)
ginekomastia męska
tłuszczaki
bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej)
PRZECIWWSKAZANIA

ostre choroby nerek i wątroby
cukrzyca
choroby tarczycy
choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem
stałe stosowanie leków rozrzedzających krew
ciąża i karmienie piersią
ZABIEG

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przed zabiegiem wykonujemy pomiary antropometryczne i dokumentację fotograficzną. Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania w domu.

OPIS ZABIEGU

Zabieg polega na podaniu preparatu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje przy zastosowaniu specjalnie do tego celu przystosowanych igieł. Zabieg trwa około 30 minut.

OBJAWY BEZPOŚREDNIO PO ZABIEGU

Po zabiegu pacjent wraca do codziennych czynności. Odczuwa się lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kolejne kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna  tkliwa. Jest to normalna reakcja organimu na zabieg i ustępuje samoistnie. W miejscu iniekcji mogą pojawić się siniaki.

podwójny podbródek likwidacja pcme

Zadzwoń i umów się na konsultację lub zapisz na zabieg w wybranym przez siebie terminie. 

Sprawdź jak do nas trafić

Partnerzy