Pn, Śr 9:00 - 16:00  |  Wt, Czw, Pt 9:00 - 18:00
Jesteś tutaj: Leczenie Łysienia > Terapia Łysienia > Terapia Łysienia – Gabinet > Regenera Activa - przełom w leczeniu łysienia androgenowego

Regenera Activa - przełom w leczeniu łysienia androgenowego

Regenera Activa – leczenie łysienia androgenowego
WYSTARCZY JEDEN ZABIEG! 
 

leczenie łysienia androgenowegoterapia łysienia androgenowegołysienie androgenowe

Czym jest łysienie androgenowe?
Łysienie androgenowe występuje z powodu wrażliwości mieszków włosowych na androgeny. Jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów i występuje u 70% mężczyzn i 40% kobiet w pewnym okresie ich życia.
U mężczyzn zwykle występuje recesja linii włosów na skroniach (zakola) i łysina na wierzchołku, u kobiet zwykle objawia się w postaci rozproszonego przerzedzenia na szczycie głowy. U mężczyzn często prowadzi do całkowitego wyłysienia. U kobiet raczej nigdy nie dochodzi do wyłysienia.
Badania wykazują że głównym czynnikiem powodującym łysienie androgenowe jest testosteron a dokładniej pochodna testosteronu – dihydrotestosteron (DHT). Są to męskie hormony – androgeny, które występują u mężczyzn ale również u kobiet.
 
 
CZYM JEST REGENERA ACTIVA?
 
REGENERA ACTIVA– leczenie łysienia androgenowego jest specjalnie zaprojektowanym systemem wykorzystującym autologiczny przeszczep komórek, którego zastosowanie obejmuje szereg zastosowań w medycynie regeneracyjnej. Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą autologicznego przeszczepu, jesteśmy w stanie stymulować miejsce poddane zabiegowi za pomocą komórek progenitorowych i czynników wzrostu uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu. Technika ta oparta jest na badaniach klinicznych wykazujących wysoką koncentrację uzyskanych komórek z tkanek stałych. Poprzez skalibrowany proces mechaniczny oraz filtrację jesteśmy w stanie uzyskać wysoką koncentrację komórek progenitorowych i innych elementów prekursorowych, w tym komórek macierzystych. System REGENERA ACTIVA został stworzony do uzyskiwania zawiesiny komórek zdolnej do regeneracji tkanek.
 
Efekty kliniczne
Zdjęcia zostały wykonane przed i 30-60 dni po zabiegu Regenera Activa®
 
leczenie łysienia androgenowegoterapia łysienia androgenowegołysienie androgenowe
 
 
 
Jak wygląda zabieg REGENERA ACTIVA®?
1. Leczenie łysienia androgenowego rozpoczyna się od pobrania przez lekarza niewielkiego wycinka skóry (od jednej do trzech biopsji o średnicy 2,5 mm) z okolicy karku na linii włosów. Jest to obszar, który jest najmniej podatny na łysienie androgenowe. Pobranie tak niewielkiego wycinka skóry pozwala na samoistne zagojenie się miejsca pobrania przeszczepu. Jest to proces zupełnie bezbolesny gdyż lekarz znieczuli miejsce biopsji za pomocą lidokainy. 
2. W kolejnym etapie lekarz, za pomocą specjalnego urządzenia wyizoluje z pobranej od Ciebie tkanki komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne.
3. Tak przygotowana zawiesina zostanie podana w skórę Twojej głowy na zasadzie mezoterapii w okolice Twoich mieszków włosowych aby zainicjować procesy naprawcze.
 
 Czas zabiegu:  60 minut.
 
 Jak często powinno się powtarzać zabieg?
Zabieg REGENERA ACTIVA® wykonuje się tylko raz w pojedynczej sesji. Nie ma konieczności wykonywania tego zabiegu w serii. Zabieg Regenera Activa można powtórzyć dopiero po 2-3 latach aby zapobiegać dalszej utracie włosów i postępom łysienia typu androgenowego.  

Cena zabiegu: 
6000 zł 
 

podwójny podbródek likwidacja pcme

Zadzwoń i umów się na konsultację lub zapisz na zabieg w wybranym przez siebie terminie. 

Sprawdź jak do nas trafić

Partnerzy