Pn, Śr 9:00 - 16:00  |  Wt, Czw, Pt 9:00 - 18:00
Jesteś tutaj: Oferta > Laseroterapia > Terapia fotodynamiczna

Terapia fotodynamiczna

Terapia fotodynamiczna (w skrócie PDT) to innowacyjna, bezpieczna metoda miejscowego i celowanego leczenia chorób skóry. Wykorzystuje środki fotouczulające oraz światło o określonej długości fali.

Terapia fotodynamiczna jest wykorzystywana do leczenia trądziku pospolitego, tradziku rózowatego , przerosłej postaci  traziku  różowatego mężczyzn tzw RHINOPHYMA , nieczerniakowych  nowotworów skóry / rak podstawnokomórkowy - BCC/,   w stanach przednowotworowych, do których należą: choroba Bowena, leukoplakia (stan przednowotworowy błon śluzowych ust i warg) oraz erytroplakia (stan przednowotworowy błon śluzowych narządów płciowych) liszaj twardzinowy, brodawki pospolite dłoni i stóp.

Terapia fotodynamiczna - działanie

terapia fotodynamiczna pdtUznawana na całym świecie za bezpieczną i wysoce skuteczną terapią fotodynamiczna działa w sposób precyzyjny i celowany. Dzięki takim założeniom działa selektywnie i nie uszkadza zdrowych tkanek, a przy tym jest praktycznie bezbolesna i szybka.

Przy zastosowaniu odpowiednich preparatów z powodzeniem zastępuje klasyczne zabiegi chirurgiczne oraz jest doskonałą alternatywą dla krioterapii.

Wysoką skuteczność terapii antynowotworowej udowodniono w leczeniu trudno zlokalizowanych zmian np. w kątach czy skrzydełkach nosa, na powiekach, policzkach czy w okolicach oczu.

Terapia fotodynamiczna - przebieg zabiegu

Zaletą tej metody jest fakt, iż pacjent nie wymaga szczególnego przygotowania i praktycznie nie odczuwa bólu podczas zabiegu.

Po konsultacji przygotowuje się miejsce, które będzie poddawane naświetlaniu, aplikuje się lek i nakłada opatrunek. Po upływie około 60 minut można przystąpić do kluczowego zadania – naświetlania specjalistyczną lampą. Ten etap trwa około 10 minut i jest zależny od rodzaju zmiany.

Po zabiegu naświetlania może pojawić się powierzchowna rana występująca w okolicach miejsca poddawanego terapii fotodynamicznej.  

 

Partnerzy