Cellulit to problem, który jest uciążliwy szczególnie w okresie letnim, kiedy chcemy ubrać krótkie szorty lub strój kąpielowy. Na szczęście można z nim walczyć. Warto jednak pamiętać, że na skuteczną walkę z cellulitem składa się kilka czynników. Zalicza się do nich styl życia, aktywność fizyczna, zabiegi oraz odpowiednia dieta. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie „jak wygląda tzw. dieta na cellulit?”. Zapraszamy do czytania!
Artykuły o cellulicie pojawiały się już na naszym blogu, gdyż jest to tematyka rozległa i wymaga dokładnego poznania, aby móc skutecznie zwalczać ten problem. Pisaliśmy między innymi o tym, jakie są przyczyny powstawania lipodystrofii oraz jakie są proste i skuteczne ćwiczenia na cellulit. Dzisiaj odpowiemy na pytanie co jeść, a czego unikać, gdy zmagamy się z cellulitem. Pamiętaj, że aby skutecznie walczyć z cellulitem, najlepiej wdrożyć kompleksowe działania. To znaczy stosować odpowiednią dietę, ćwiczyć oraz wykonywać zabiegi, które skutecznie likwidują cellulit.
Dieta antycellulitowa – co jeść?
Brokuły – kwas liponowy zawarty w brokułach zapobiega twardnieniu kolagenu w skórze, dzięki czemu zapobiega powstawaniu cellulitu. Ponadto wysoka zawartość witaminy C w brokułach wspomaga odbudowę kolagenu. Brokuły można przyrządzać na wiele sposobów, dlatego warto włączyć je do swojej diety i spożywać przynajmniej 3 razy w tygodniu.
Buraki – stymulują krążenie krwi, a także zapobiegają zatrzymywaniu wody w organizmie. Zawarte w burakach witaminy A, C i E pomagają także w odbudowie kolagenu oraz oczyszczaniu organizmu z toksyn. Buraki świetnie sprawdzają się jako dodatek lub baza do wielu dań, można także zdecydować się na picie soku z buraków.
Kiełki fasoli – to prawdziwa bomba witaminowa. Są bogate w wiele witamin (A, B, C, E, D, K), a także kwas foliowy, żelazo, cynk i wapń. Ponadto kiełki fasoli zawierają niewiele kalorii, dlatego są bardzo dobrym składnikiem diety.
Kurkuma – warto włączyć tę przyprawę do swojej diety. Pobudza krążenie oraz oczyszcza organizm z toksyn. Kurkuma dobrze sprawdza się jako dodatek do ryżu i warzyw.
Szparagi – niska kaloryczność oraz wspomaganie oczyszczania organizmu z toksyn to tylko jedne z wielu zalet, jakie posiadają szparagi.
Zielona herbata – wspomaga przemianę materii.
Tego unikaj w diecie, aby zredukować cellulit
sól
smażone potrawy
tłuszcze zwierzęce
śmietana
mąka
fast foody
słodycze
białe pieczywo
Zastanawiasz się, jakimi zabiegami medycyny estetycznej możesz zwalczyć cellulit? Sprawdź skuteczne metody na cellulit, które stosujemy w PCME.