Pn, Śr 9:00 - 16:00  |  Wt, Czw, Pt 9:00 - 18:00
Jesteś tutaj: Oferta > Trichologia > Leczenie wypadania włosów - terapia > Terapia Łysienia – Gabinet > Karboksyterapia

Karboksyterapia

Karboksyterapia oznacza kontrolowane zastosowanie medycznego dwutlenku węgla (CO2) w celu poprawy mikrokrążenia w tkankach a także tworzenia nowych naczyń włosowatych.

Karboksyterapia z powodzeniem jest wykorzystywana  w leczeniu łysienia oraz zahamowania i odwrócenia procesu wypadania włosów. Uzyskane efekty terapii potwierdzone są licznymi doniesieniami naukowymi i badaniami klinicznymi. Karboksyterapię wykonujemy urządzeniem posiadającym klasę IIB dla wyrobów/urządzeń  medycznych. Używamy dwutlenku węgla /CO2 /, gazu medycznego.

Czas:
 15-30 minut

Cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 15 zabiegów.

Cena:

Cena 1 zabiegu /karboksyterapia + LED/ to ok.100 – 150 zł

ZABIEG

Dwutlenek węgla wstrzyknięty zostaje śródskórnie za pomocą cieniutkiej igły w ściśle kontrolowanej ilości. Wstrzyknięty śródskórnie wchodzi w reakcję z cząsteczkami wody inicjując kaskadę procesów chemicznych, w wyniku których zwiększone zostają: uwalnianie tlenu z hemoglobiny, przepływ krwi oraz przepuszczalność ścian kapilarnych. Obszar zabiegu i otaczające go tkanki są jeszcze lepiej dotlenione. Po zakończeniu procesu CO2 jest wydalany przez płuca.

Przeciwwskazania:

  • ciężka niewydolność płuc,
  • serca i nerek,
  • przebyta  zakrzepica.

Działania niepożądane:

Zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny. Nie wymaga przygotowania do zabiegu. Pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności. Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie i obrzęk.

W naszym  ośrodku  bezpośrednio po zabiegu karboksyterapii skóra głowy jest poddana terapii światłem LED o długości fali 630 nm, gęstość energii ustawiana jest na podstawie  indywidualnych  wskazań.

 

Partnerzy