Poniedziałek - piątek 9:00 - 18:00
Jesteś tutaj: Oferta > Medycyna Estetyczna > Bezoperacyjny lifting twarzy > Inne metody > Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

Terapia osoczem bogatopłytkowym to naturalna rewitalizacja i regeneracja skóry przy wykorzystaniu własnej krwi pacjenta. Nasz organizm i nasza krew ma bardzo duże zdolności do regeneracji. Koncentrat płytek krwi, odpowiednio aktywowany, pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów regeneracji i odnowy tkanek. Pielęgniarka pobiera odpowiednią  ilość krwi / o. 20 ml/, którą następnie poddaje się odwirowaniu w specjalnej wirówce. W trakcie tego procesu płytki zostają skoncentrowane w jednej z warstw osocza.

Następnie dzięki specjalnej konstrukcji probówki, pobiera osocze bogatopłytkowe. W ostatniej fazie dodawany jest odczynnik, który aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. Tak uzyskane osocze bogatopłytkowe jest następnie wstrzykiwane lub podawane do  skóry. Osocze to jest bardzo bogate w czynniki wzrostu, przez co stymuluje komórki macierzyste do regeneracji.

Wstrzykując osocze bezpośrednio w odpowiednie warstwy skóry, przyspieszamy proces regeneracji oraz odnowy tkanek i pobudzamy fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Silna rewitalizacja skóry jest możliwa dzięki tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej – czyli regeneracji komórek skóry poprzez działanie własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Czas pobytu w gabinecie:

ok.  60 minut

Czas rekonwalescencji po zabiegu:

Zabieg nie  wyłącza  z normalnego życia, zaczerwienie po zabiegu utrzymuje się kilka godzin, możliwe jest pojawienie się drobnych siniaków w miejscach iniekcji.

Cena:

500 - 1500 zł 

Korzyści i efekty:

  • rewitalizacja i regeneracja skóry i tkani podskórnej 
  • uruchomienie procesu stymulacji fibroblastów 
  • dzięki temu, że osocze jest produktem naturalnym i biokompatybilnym nie ma ryzyka wystąpienia alergii lub nietolerancji

Wskazania:

Rewitalizacja  skóry :  twarzy  dłoni, szyi, dekoltu, okolice kolan.

W przypadku  powyższych  wskazań  w naszym  ośrodku łączymy w jednym  zabiegu  osocze  bogato płytkowe z nieusieciowanym lub słabo usieciowanym  kwasem hialuronowym

OPIS  ZABIEGU

  • Znieczulenie: powierzchowne  żelem lub  kremem  znieczulającym     

CYKL TERAPEUTYCZNY obejmuje od 2 do 4 zabiegów, wykonywanych co 4–6  tygodni,  następnie  zabieg przypominający 1 x  co 3 -6  m-cy.

Partnerzy